آیا نشانه های یک عشق ماندگار را می دانید؟

بسیاری از افراد در آغاز آشنایی آنچنان در دریای عشق غوطه ور می شوند که دوست دارند همیشه این لذت باقی بماند ولی متاسفانه پس از ازدواج بسیاری از عشق های آتشین رو به سردی می روند ، در این قسمت به ۹ نشانه یک عشق ماندگار اشاره میشود( این مطالب براساس دیدگاه های شناختی هست)
۱ . احساس صمیمیت: اگر طرفین نتانند به هم اعتماد کنند و راز خود را به طرف مقابل بگویند پس از مدتی صمیمیت آن ها از بین می رود و علاقه ها کم رنگ میشود.زوجین باید بتوانند به راختی حرف دل خود را به طرف مقابل بگویند تا صمیمیت آنها بیشتر شود.
۲ . توجه : یکی از نشانه های عشق ماندگار توجه به نگرانی ها و خوشحالی های همدیگر است. اگر یکی از طرفین نگران موضوعی هست باید طرف دیگر نیز آن موضوع را درک کند و نگرانی همسر خود را در نظر بگیرد و در این زمینه طرف را سرکوب نکند. از این نظر خانم ها حساس ترند هر وقت نگران هستند دوست دارندهمسرشان کنار آنها باشد و به آنها دلداری دهد.
۳ . پذیرش : یکی از نشانه های عشق ماندگار پذیرش نامشروط طرف است. افراد باید به تفاوت هایی که با زوج خود دارند احترام بگذارند و طرف نه فقط به خاطر خوبی ها یش بلکه به خط خودش بپذیرد.
۴ . همدلی : مرد و زن باید بتوانند احساست همدیگر را درک کنند و با همدیگر همدل باشند و خود را جای طرف مقابل بگذارند.
۵ . تفاهم : تفاهم یعنی توانایی دیدن مسائل از دید طرف مقابل . افراد دارای شخصیت های متفائتی هستند و زن و مرد نیز تفاوت های زیادی با هم دارند. اگر بتوانند این نکته را بفهمند که انسان ها موضوعات را به گونه های مختلفی درک میکنند و درکی که طرف مقابل میکند با درک ما فرق میکند بسیاری از مشکلات را حل میکند.
۶ . همراهی : افراد باید بتوانند برای همدیگر وقت بگذارند. به هر حال وقتی میخواهند رابطه ی بهتری با هم داشته باشند باید برنامه ریزی هایی انجام دهند که بتوانند کارهایی را با هم انجام دهند. مثلا تزیین خانه ، حساب و کتاب مالی ، سفر و … را با هم انجام دهند.
۷ . خشنود کردن : یکی از راه های مفید برای ایجاد صمیمیت و عشق ماندگار این است که گاه و بیگاه با مناسبت یابی مناسبت طرف مقابل را خوشحال و به نوعی غافل گیر کتد.
۸ . نزدیک بودن: مرد و زن باید زمان هایی برای کنار هم بودن داشته باشند ، نباید از دسترس هم خارج شوند.
۹ . راطه بدنی و جنسی : ارتباط بدنی و لمسی تاثیر زیادی بر ترشح هورمون های عشقی دارد. از این نظر زن و مرد باید همدیگر را در آغوش بگیرند ، دست همدیگر را بگیرند و به همدیگر نگاه عاشقانه بیندازند.

 

استاد فرزاد میراحمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *